معرفی مرکز واسطین ازدواج

هدف اصلی مرکز ، ایجاد بسترهای مناسب برای شکل گیری ازدواج بهنگام ، آسان، آگاهانه و پایدار بین جوانان مؤمن در به ثمر رساندن نهال خانواده با الهام از دستورات قرآن کریم و سیره و سنت پیامبر (ص) و اهل بیت علیهما سلام می باشد و این فعالیت ها عمدتا با رویکرد و اصلاح ، جامعه و نهاد خانواده می باشد . در عصر کنونی بر متولیان جامعه اعم از مسؤلین دولتی و معتمدین مردمی فرض است که برای تهیه مقدمات برگزاری ازدواج آسان سعی و تلاش نمایند و خانواده ها نیز با توجه به الگوهای دینی بر آسان گیری ازدواج تاکید نموده و از مراسم و هزینه های اضافی و اعتقاد بر باورهای غلط پرهیز نمایند . چرا که برای رسیدن به جامعه ای سالم و پایدار جز این راهی  نیست .در این رهگذر مسؤلین موسسه طلوع فرجام نیک برآنند تا با بکارگیری تیم قوی متشکل از روانشناسان ، مشاوران متعهد و آگاه به مسایل اجتماعی و متخصصان تعلیم و تربیت و کلیه صاحب نظران این حوزه تمام ظرفیت های خود را به کار بندند تا بتوانند پس از نیاز سنجی و تمهید مقدمات لازم ، انتظارات متقاضیان واقعی ازدواج را برآورد نمایند.

پاداش وساطت در ازدواج

رسول خدا (صلّی الله علیه و آله و سلّم) : هر فردی در ازدواج حلالی بین 2 نفر اقدام کند تا این که خدا آن 2 را گرد هم آورد ، خداوند در برابر هر قدمی که وی در این راه برداشته و هر سخن ثوابی که گفته ثواب یکسال عبادت را به او میدهد (جامع الاخبار).

امام علی (علیه السلام) : بهترین شفاعت آن است که میان دو نفر در ازدواج میانجیگری کنی تا خدا آن دو را گرد هم آورد (تهذیب،ج 7،ص405 ،وسایل الشیعه،ج 20،ص45 )

امام صادق (علیه السلام) : هرکس زمینه ازدواج مجردی را فراهم کند از کسانی است که خدا در روز قیامت به او نگاه لطف آمیز می کند .(وسایل الشیعه ،ج 20،ص45 )

امام موسی کاظم (علیه السلام) : در قیامت برای خدا سایه ای است که زیر آن سایه نمی آرمد،جز پیامبر یا مؤمنی که بدهکاری مؤمنی را پرداخته یا مؤمن مجردی را از بی همسری رهانده باشد (جامع الاخبار).

پرسش های رایج و متداول

آیا این مرکز واقعا به منظور ازدواج تاسیس شده است و کاری در این خصوص واقعا انجام داده می شود ؟

بله این مرکز خدمات ازدواج ارائه می کند ممکن است این خدمات منتهی به ازدواج شود و ممکن است موجب ارتقاء فرهنگ ازدواج وجلوگیری از آسیب های اجتماعی گردد.

آیا افراد موجه و مناسبی هم به این مرکز مراجعه می کنند ؟یا نه فقط افرادی با سطح تحصیلات و موقعیت اجتماعی پایین به این مرکز مراجعه می کنند ؟

بله.هرچند طرح این سوال اشتباه می باشد اصولا لازم نیست فقط انسان های شاخص و ممتاز تمایل به ازدواج داشته باشند اما نهاد ازدواج این موسسه بادیدگاه فراگیر خدمت رسانی به عموم طبقات جامعه را در دستور کار دارد.

آیا مواردی هم به ازدواج منجر شده اند ؟ چند مورد ازدواج در کل داشتید ؟

بله.تاکنون حداقل 5مورد منتهی به ازدواج شده است.

ظرف چه مدت با ما تماس گرفته می شود و موردی معرفی می شود ؟

حداقل هر 15 روز یکبار با متقاضیان درصورت ورود موارد جدید تماس حاصل میگردد.

آیا واقعا این مرکز فعالیتش معتبر و قانونی است ؟

این مرکز بامجوز شماره 577  در سال 1392 ازفرمانداری فعالیت می نماید.

از کپی شناسنامه و عکس مراجعین سوء استفاده نمی شود ؟ یا مدارک مراجعین گم نمی شود ؟

مدارک هویتی کاملا محرمانه و درفایل خصوصی نگهداری میگردد.

من بیشتر نگران بار منفی این قضیه از سمت جامعه هستنم و نگران از این که کسی از مراجعه من مطلع شود لطفا راهنمایی بفرمائید

این موسسه در اصل یک مرکز فرهنگی می باشد آیا افراد باید از مراجعه به یک مرکز فرهنگی خجالت زده یا شرمنده باشند؟؟

مراجعین که خواستار عنوان نشدن این قضیه به خانواده هایشان هستند به ویژه دختر خانوم های سن بالا،احساس می کنند که از سمت خانواده تصور اشتباهی در مورد آنها نشود .

مشکل عمده دختران زیر 30سال سن میباشد که تمایل به مراجعه انها کمتر است اما خانم های بالای 30 سال کمتر دچار تعارض برای مراجعه هستند.

چرا موسسه قادر به پاسخ گویی در کوتاه مدت نمی باشد؟

همانطور که توضیح داده شد ان موسسه خدمات ازدواج ارائه میکندکه نهایت هدف آن انجام امر عقد وازدواج میباشد اما این موضوع نافی ارائه خدمات مشاوره و آموزشی و بیداری اذهان و افکار عمومی جامعه نمی باشد.

آیا موسسه در تغییر دیدگاه متقاضیان فعالیت هایی دارد؟

جدیدا مقرر شود متقاضیان در بدو ورود مورد واکاری فکری در مصاحبه حضوری کارشناسان قرار بگیرند تا بسته به نوع عادت های غلط و باورهای نادرست اجتماعی و دینی مورد آموزش حضوری و شرکت درکارگاه های آموزشی و مشاوره قرار بگیرند تا با مثبت اندیشی و حرکت در مسیر صحیح بتوانند فرد مقابل خود را گزینش و انتخاب نمایند.

ارتباط با مدیر مرکز واسطین ازدواج

0 + 2 = ?